poniedziałek, 28 października 2013

WAŻNE: bilety i występy i życie i śmierć…


Neil napisał w piątek, 6 września 2013 r. o 9:31

Powyższe zdjęcia przedstawiają Amandę i jej przyjaciółkę, która wkrótce została także moją, Beccę Resenthal. (To Becca w przeddzień moich oświadczyn i naszych zaręczyn powiedziała Amandzie, że powinna za mnie wyjść). Becca była mądra i zabawna, znakomicie pisała i miała wyjątkowo dobry gust w sprawie muzyki i sztuki. Zagrała w moim filmie Statuesque (na ostatnim zdjęciu trwa przymiarka kostiumów).

Chciała być bibliotekarką.

Nie posiadała się z radości, gdy zatrudniła ją miejscowa biblioteka. W jednym z ostatnich e-maili do mnie napisała: „Kiedy zamierzasz znów odwiedzić Boston? Bardzo chciałabym Cię uściskać. I mam nadzieję, że będzie to uścisk Prawdziwej Bibliotekarki”.

Nie zdążyła mnie już potem uściskać. Zmarła nagle, na krótko przed moją przeprowadzką do Cambridge.

A teraz, z błogosławieństwem jej rodziców, chcemy założyć w Smith College fundusz jej imienia.

Aby uczcić pamięć Bekki i aby z głębokiego żalu wynikło coś pozytywnego i konstruktywnego, Amanda, Neil i inni przyjaciele Bekki stają na czele projektu zbiórki środków na ustanowienie funduszu w jej imieniu. Mają z niego skorzystać studenci pracujący w Archiwum lub Sali Rzadkich Książek, gdzie spędziła tyle czasu jak hipsterska bibliotekarka, którą – jak wszyscy wiedzieli – pewnego dnia miała zostać (i otrzymywać za to wynagrodzenie). Coroczne procenty z tego funduszu zostaną przeznaczone na stypendia dla studentów zapisanych na zajęcia związane działem zbiorów specjalnych biblioteki (w tym Archiwów i Księgozawstwa) oraz finansowanie staży i badań studentów pracujących w zbiorach specjalnych.

Pisząc „my” mam na myśli Amandę, siebie, Briana Viglione, Jasona Webleya, Emilyn Brodsky i wielu innych. Przyjaciół Bekki. Organizujemy wieczorne spotkanie. Ja będę czytał opowiadania, pokażę Statuesque, Amanda i Brian zagrają, będą się działy różne wspaniałe rzeczy. To jednorazowa okazja, zainspirowana przez bibliotekarkę, której już z nami nie ma.

Pamięci Rebekki Rosenthal: wieczór muzyki, sztuki i wspomnień. Zapraszają Amanda Palmer, Neil Gaiman, Brian Viglione i inni przyjaciele Rebekki. Somerville Theatre, 55 Davis Square, tylko w poniedziałek, 7 października o 19:00.
Wszystkie wpływy z biletów przeznaczone są na utworzenie Rebecca Samay Rosenthal '07 Memorial Special Collecions Fund w Smith College.

Jeżeli znajdziecie się w okolicy Bostonu 7 października, powinniście przyjść. Szczegóły można znaleźć na http://us1.campaign-archive2.com/?u=bc31868377c214862493bdd83&id=6cfd53754b. Bilety do kupienia na stronie https://www.vendini.com/ticket-software.html?t=tix&e=a4e51df651ed159d57c8ee040f26e44d.
(Jeżeli nie możecie się tam pojawić, ale chcielibyście wspomóc fundusz, wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie: https://sites.google.com/site/beccascholarship2/home/how-to-donate).

Ten blog zaczyna zawierać wyłącznie informacje o biletach i występach. A zatem…

Moi przyjaciele Michael McQuilken i Adina Verson biorą udział w przedstawieniu, które zebrało znakomite recenzje – Machine Makes Man [Maszyna czyni człowieka] na Fringe w Amsterdamie. Jeżeli będziecie w Amsterdamie, pójdźcie koniecznie. Oto link: http://www.amsterdamfringefestival.nl/fringe/programma-2013/fringe-2013/best-of-fringe/machine-makes-man.aspx

Jethro Compton na miesiąc przenosi The BunkerTrilogy: Morgana and Agamemnon [Trylogię z bunkra] z Edynburga do Londynu. To była jedyna sztuka, której niezobaczenia tak strasznie żałowałem, kiedy byłem w Edynburgu. Teraz można obejrzeć ją w Londynie i zrobię, co w mojej mocy, żeby się na nią załapać zanim wrócę do USA. Jeśli będziecie w Londynie, powinniście uczynić to samo. Szczegóły na http://southwarkplayhouse.co.uk/the-little/the-bunker-morgana-and-agamemnon.

Jeśli będziecie w Londynie w sobotę 14 września, powinniście przyjść i zobaczyć mnie jako Głos Książki, wraz z całą gwiazdorską obsadą pierwotnej, radiowej wersji Autostopem przez galaktykę (plus MITCH BENN JAKO ZAPHOD BEEBLEBROX), a także gościem specjalnym, panną Polly Adams w roli Dania Dnia. To premierowy spektakl tournée Autostopem…na żywo i będzie nam miło was tam zobaczyć. (Na trasie pojawi się wiele Głosów Książki, ale żadnym nich nie będę ja). Parter, pierwszy balkon i większość drugiego już wyprzedane. https://uk.patronbase.com/_Hackney/Sections/Choose?prod_id=HHG&perf_id=1

7 października odbędzie się opisany powyżej występ dla Bekki.

15 października będę na żywo czytał Na szczęście mleko w Westminster Central Hall. W kilka dni sprzedało się 2 tysiące biletów. Właśnie wypuścili ostatnie 100. Jeżeli chcecie się załapać – musicie się pospieszyć:


23 listopada w nowojorskim ratuszu odbędzie się pierwszy w tym mieście Wieczór z Neilem Gaimanem i Amandą Palmer, z okazji wydania CD i LP z nagraniami z trasy Wieczoru po Zachodnim Wybrzeżu. Bilety się prawie rozeszły. Jest to również dzień 50. Rocznicy Doktora Who i jest mi z tego powodu bardzo przykro. Będziemy do tego nawiązywać.
Bez spoilerów.

Tyle.

Słońce w końcu wczoraj wyszło, po pięciu dniach mgły. To zdjęcie z ostatniego zamglonego dnia:


Brak komentarzy: