sobota, 10 sierpnia 2013

Premiera książki! Linki! Zmęczony Neil!

Neil napisał w poniedziałek 17 czerwca 2013 r. o 20.05  

Rozbijam się po Wielkiej Brytanii, ale większość czasu spędzam wpadając i wypadając z siedziby BBC. Cały dzień spędziłem w biurze Guardiana, redagując ich stronę na temat książek. (Tutaj wideo: http://www.guardian.co.uk/books/video/2013/jun/17/neil-gaiman-guardian-books-video).

Jednak najbardziej podobało mi się omawianie wraz z Markiem Lawsonem obrazu Richarda Dadda, „The Fairy Feller's Master Stroke” w programie Cultural Exchange w Radio 4. Można go posłuchać tutaj: http://www.bbc.co.uk/programmes/p016p5mb/profiles/neil-gaiman
(BBC zamieszcza naprawdę wspaniałe rzeczy, od Angeli Carter po Freddiego Mercury'ego.)


Możecie też po prostu kliknąć poniżej:


Jednym z powodów, dla których wybrałem Dadda jest fakt, że przy okazji pisania dla magazynu Intelligent Life spędziłem z tym obrazem sporo czasu w galerii Tate.Lev Grossman napisał w tym tygodniu świetną rzecz dla TIME Magazine. Jest dostępna tylko dla subskrybentów, oto fragment: http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,2145490,00.html

Dziś oficjalna data publikacji OCEANU NA KOŃCU ULICY. Za kilka godzin wstaję, żeby polecieć do Nowego Jorku na brooklińskie spotkanie z czytelnikami.

(Możecie przyjść, popatrzyć, posłuchać jak mówię i czytam, może załapać się na jakichś gości specjalnych, przywitać się i nawet dostać autograf – o 19 w Howard Gilman Opera House.)

Pojawiło się tyle artykułów i tyle recenzji.

Ta autorstwa Williama Alexandra jest moją ulubioną, bo nie zdradza nic na temat fabuły, ale opisuje odczucia i wrażenia podczas lektury. Ale jest też sporo innych dobrych opinii. (Na pewno wiele z nich przegapiłem.)


Laura Miller pisze dla Salon.com:


James Lovegrove dla Financial Times:


i naprawdę przemiła, choć zdradzająca nieco za dużo recenzja NPR:
http://www.npr.org/2013/06/17/191346480/a-deceptively-simple-tale-of-magic-and-peril-in-ocean


Dłuższy artykuł z LA Times 
[listę dat spotkań i wystąpień Neila w Kanadzie można znaleźć na stronie Where is Neil - przyp. noita]

Brak komentarzy: