Zwiódł cię czar La Belle Époque? Z rozkoszą
chłoniesz ten magiczny czas dobrobytu, rozwoju techniki i kultury?
Elektryczność, szczepionki, promienie X – jeszcze nigdy nie żyliśmy takim
dostatku i pokoju… Nic dziwnego, bo to, co najgorsze, już się zdarzyło i od 700
lat światem rządzą Wielcy Przedwieczni! Ludzkość skuliła karki, podporządkowała
się i kwitnie pod jarzmem plugawych władców.
Lecz w mrocznych zaułkach europejskich miast toczy się sekretna wojna, której celem jest wyswobodzenie ludzkości z niewoli. Do bezpardonowej walki z agentami Starszych Bogów, broniącymi budowanego przez nich porządku, stają restauracjoniści, dążący do przywrócenia władzy człowieka. Wcześniej byli bez szans, ale wynalezienie dynamitu dało im wreszcie broń do ręki. Libertarianie, anarchiści i terroryści rozpoczynają nowy bój, w którym zwyciężą, jeśli tylko nie pochłoną ich odmęty paranoi i szaleństwa…
Już w październiku wydawnictwo PHALANX uraczy nas Gaimanową
planszówką.
Będzie to druga, poprawiona edycja gry Studium w Szmaragdzie, zaprojektowanej
przez Martina Wallace’a – jednego z najlepszych autorów współczesnych
planszówek. W eleganckiej eurogrze łączy ona mechaniki budowy
talii i kontroli obszarów. Dzięki usprawnionej mechanice, skróconemu czasowi rozgrywki i całkowicie nowej szacie graficznej Studium w Szmaragdzie to gra wyjątkowa,
łącząca niesamowity klimat z perfekcyjnie opracowanymi regułami. Jest to propozycja dla doświadczonych graczy, miłośników śledztw, strategicznego planowania,
bezwzględnej interakcji oraz ukrytych tożsamości.
Studium w Szmaragdzie (A Study in Emerald V2 Martina Wallace’a) to gra planszowa dla 2-5 osób, nawiązująca do wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana, w którym autor łączy historie o Sherlocku Holmesie ze światem H.P. Lovecrafta.
Każdy gracz działa zgodnie ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i restauracji ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich ról. Jako członkowie tajnych służb albo sekretnych organizacji, będą korzystać z usług największych (nie)sław Belle Époque, takich jak: Emma Goldman, Leon Czolgosz, Nikołaj Kibalczyc, a nawet Otto von Bismarck czy sam Sherlock Holmes.
W pudełku znajdą się:
Jeżeli dotarliście aż tutaj, musicie być rzeczywiście zainteresowani grą... a co byście powiedzieli na jakiś atrakcyjny konkurs?
Więcej szczegółów już wkrótce.
1 komentarz:
Czekam z niecierpliwoscia!! Juz zsczynam odkladac!
Prześlij komentarz