Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

środa, 15 kwietnia 2009

It Was A Dark And Silly Night i inne rzeczy

Neil napisał we wtorek 14 kwietnia 2009 o 16:53

Na stronie http://www.newyorker.com/online/blogs/movies/2009/04/wilson-and-gaiman-at-work-and-play.html
można poczytać o kreskówce, którą tu zamieszczam, ponieważ, no cóż, na stronie New Yorkera było napisane, że mogę i chciałem zobaczyc co się stanie...Jak pisze New Yorker,

W najbliższy piątek o 19 w budynku Morgan Library & Museum odbędzie się specjalny pokaz “Gahan Wilson: Born Dead, Still Weird” [Gahan Wilson: urodzony martwy, wciąż dziwaczny] filmu dokumentalnego o życiu i twórczości rysownika gazety "New Yorker", specjalisty od radosnego portretowania makabry. Po pokazie (który związany jest z wystawą “On The Money: Cartoons for The New Yorker”) Wilson oraz reżyser filmu będą odpowiadać na pytania publiczności.
Tymczasem otrzymaliśmy od Wilsona coś nowego - zrobił rysunki to tej króciutkiej, wyreżyserowanej również przez Jaffe'a, animowanej adaptacji opowiadania “It Was a Dark and Silly Night” ["To była ciemna i głupia noc"] napisanego przez Neila Gaimana, który jest również autorem (między bardzo wieloma innymi) "Koraliny", filmu, który na tych stronach chwalił niedawno David Denby.
Powinienem pewnie wspomnieć, że opowiadanie zostało napisane do zbioru "It Was A Dark And Silly Night" pod redakcją Mouly i Spiegelmana i było drugą z moich wprawek przez rozpoczęciem pisania "Księgi Cmentarnej" (pierwszą było opowiadanie "Październik na tronie" [wcześniejsze tłumaczenie - "Październik w fotelu"-przyp.noita]). Oraz że świetnie pracowało mi się z Gahanem i z przyjemnością opowiadałem o nim w filmie.

(Tu można posłuchać jak Art Spiegelman opowiada o książce http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=1435446)
...
Piękne zdjęcia zainspirowane "Księgą cmentarną" na
http://integral-options.blogspot.com/2009/04/jazjaz-40-hauntingly-beautiful.html

Vanessa z Fidra Books pisze o Blueberry Girl, Mama's Cup również.

Jon Scieszka sprawił, że Bitwa o Książki stała sie jeszcze ciekawsza, kiedy znokautował "Księgę cmentarną" w pierwszej rundzie. I myślę, że to naprawdę wspaniale i sprawia, że zabawy będzie znacznie więcej.
...
Wyjaśnienie, co tak naprawdę wydarzyło się w Amazonie jest na http://blog.seattlepi.com/amazon/archives/166329.asp?source=mypi
(Tak jak podejrzewali Anglicy, to wszystko było wina Francuzów.)

Cheryl Morgan zamieściła zgrabne podsumowanie finału sprawy AmazonFail na http://www.cheryl-morgan.com/?p=4528

(Dodałbym jeszcze, że najlepsza i zarazem najbardziej niebezpieczna cecha Twittera to prędkość, z jaką działa. Skoro już wielkiej firmie przydarzyło się coś takiego, napisanie "Tak, wiemy już o tym. Dzięki, że nas powiadomiliście. No nie złośliwość, próbujemy to naprawić, choć jest niedziela wielkanocna." wystarczyłoby do uspokojenia wzburzonej fali użytkowników Twittera.)

(A najllepsza i zarazem najbardziej kłopotliwa rzecz, jeśli chodzi o Amazon to fakt, że tak często jest dla nas źródłem informacji. Zwykle wspominając o książce podaję link do Amazonu, niż np. do Indiebound tylko dlatego, że ten pierwszy jest bogatszy w surowe dane, a dostęp jest łatwiejszy, niż do stron Barnes and Noble. (Każdy z odnośników prowadzi do "Księgi cmentarnej") I od dwunastu lat nikomu nie udało się ich doścignąć.)
...
Wychodzi nowa płyta Moby'ego. Instrumentalny utwór "Shot in the Back of the Head" ["Strzał w tył głowy"] dał Davidowi Lynchowi i powiedział, że może zrobić z nim co zechce. David Lynch zrobił niepokojąco, rysowaną w większości odręcznie animację . Zrobiłem do niej skrócony link Http://bit.ly/lynchmob, bo mnie rozbawił. [skrót powstały z nazwisk obu artystów: "lynch mob" to tłum dokonujący linczu, samosądu - przyp.noita]
(prawdziwy adres to http://pitchfork.com/tv/#/musicvideo/966-moby-shot-in-the-back-of-the-head-mute).

...
A na koniec gratulacje dla ludzi z Wieden+Kennedy, których niesamowiciefantastyczna strona filmu "Koralina" została nominowana do dwóch nagród Webby, at http://www.webbyawards.com/webbys/current.php?season=13

(na http://pv.webbyawards.com/ możecie tez nominować i głosować na najlepsze waszym zdaniem strony internetowe)

Brak komentarzy:

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI