Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

niedziela, 17 czerwca 2007

Wieści i rozmyślania

Neil napisał w sobotę 16 czerwca 2007 o 13:51

Rzeczy - w szczególności te związane z filmami - gdy już się zdarzają, dzieją się w osobliwy sposób, ale nigdy tak, jakbyś tego oczekiwał.

Na przykład: w 1996 Michael Reaves pracował robiąc animowane seriale dla Dreamworks Animation. Zaczął rozmawiać ze mna o czymś co mogło stać się animowaną historią. Zaczęliśmy przerzucać się pomysłami na to, co chcielibyśmy w takiej animacji zobaczyć i dlaczego, co z kolei przerodziło się w opowieść o chłopcu, który znalazłszy się w samym środku wojny pomiędzy dwiema równie potężnymi siłami dołącza do superdrużyny złożonej z pochodzących z alternatywnych rzeczywistości wersji siebie samego aby utrzymać kosmiczną równowagę.

Nazwaliśmy to "Interworld" [świat wewnętrzny, międzyświat] (to jedna z tych nazw, których nie sposób sobie wybić z głowy)

Podrzucaliśmy to producentom, z początku w Dreamworks, potem gdzie indziej i obserwowaliśmy jak robią się coraz bardziej zmieszani i zrzędliwi.

Gdzieś w okolicy zimy 1998 czy 1999 roku Michel pojawił się u mnie i spisaliśmy to jako powieść starając się zachować styl literatury młodzieżowej Heinleina, bo nasza obróbka sprawiała, że ludzie się gubili, a byliśmy pewni, że zrozumieliby gdyby przeczytali powieść.

A potem odkryliśmy, że również powieść jest dla nich zagmatwana, westchnęliśmy, odłożyliśmy ją na bok i każdy wrócił do swojego życia.

W zeszłym roku Michael przypomniał mi o książce, wyciągnęliśmy ją, odkurzyliśmy, wysłaliśmy do wydawców i ucieszyło nas, że Harper Childrens chce ją wydać. Zamówili do niej piękną okładkę u Jamesa Jeana.

Pierwsze recenzje były pardzo pozytywne. Ludzie z filmu i telewizji zaczęli kontaktować się z moim agentem w tej sprawie. I teraz, po dziesięciu latach, jestem zachwycony i nieco speszony donosząc, że Dreamworks Animation własnie rozważa zrobienie z tego filmu...

Wiecie co, tu gdzieś jest morał, ale nie mam pojęcia jaki.

Brak komentarzy:

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI