Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

niedziela, 22 lipca 2007

Impreza!

Neil napisał w sobotę 21 lipca 2007 o 15:50


A więc to jest post z okazji przyjęcia na cześć miliona słów i jak podczas wszystkich dobrych imprez już jest mi trochę słabo z nadmiaru słodyczy. (w tym przypadku wielkich kawałów plastra miodu, pierwszego z ula. Dziewczyna Od Ptaków wszystko wam o tym opowie. Już wkrótce, ze zdjęciami)

(Odświętna Grafika powyżej autorstwa Cudownego Web Elfa)

Ale to nie tylko dzień Miliona Słow. To również 24. urodziny Mike’a Gaimana. Tak gwoli informacji, Mike ma prawdziwą pracę w Google i już tak nie wygląda:

A małpkowo-kucykowe potwory nie robią już na nim takiego wrażenia, jak kiedyś.


Cześć Neil,
nie tyle pytanie, co stwierdzenie. Chciałem ci powiedzieć, że piękne nowe wydanie „Gwiezdnego pyłu” (z którego jestem bardzo zadowolony i które wygląda fantastycznie na mojej półce) ma jakieś problemy z ilustracjami. Porównałem tylko jeden obrazek i to z pamięci, ale przynajmniej ilustracja Magicznego Targu ma ucięte brzegi. W wydaniu w twardej oprawie brakuje znajomo wyglądającego pana w ciemnych okularach w lewym dolnym rogu. Zostało tylko lewe ramię, więc ciesze się, że mam obie wersje :-)
Twój Uniżony sługa,
Martin Andersson


To w sumie jedyna zmiana, a pochodzi z oryginalnego wydania w twardej oprawie z 1998. Jest spowodowana rozmiarem, proporcjami, w mniejszej wersji cztery dwustronne ilustracje bez marginesów, a więc na całą stronę, straciły po kawałku na brzegach. W trzech przypadkach ucięto kawałek nieba, w czwartym straciliście, cóż, mnie. Jako rekompensatę macie dodatkowy rysunek Targu na końcu, ze mną (i Charlesem Vessem i nawet Maddy)


Dlaczego tak się przejmujesz swoimi włosami i makijażem?
DZIEŃ DOBRY, jesteś mistrzem i artystą! Nikt nie oczekuje, że będziesz piękny, może mądry i dowcipny, ale nie PIĘKNY! Poza tym, jesteś facetem i to męskim facetem. A jeśli nawet jesteś teraz bardzo dojrzały, większość kobiet (nie ja, bo jestem płytka jak kałuża i lecę na ładne buzie) ale większość młodych kobiet uwielbia starszych facetów! A więc przestań przejmować się swoim wyglądem, masz spotkania z prasą, a nie artystyczne sesje zdjęciowe!


Jeśli pokazujesz się w telewizji, muszą cię umalować. Inaczej będziesz wyglądać jak ledwo żywy, a jeśli jesteś mną włosy będą zasłaniać ci jedno oko odwracając uwagę od reszty, czy coś takiego. To jedna z tych życiowych sytuacji, do których w pewnym sensie przyzwyczajasz się jeśli spotykasz się z prasą, gdzie kamery telewizyjne są wszechobecne lub kiedy udzielasz wywiadu w studio telewizyjnym. Osobie od charakteryzacji jest wszystko jedno czy jesteś mężczyzną czy kobietą, stary czy młody: ma sprawić, że na ekranie będziesz wyglądać jak człowiek. Najtrudniejszym zadaniem podczas ostatnich kilku dni (dla pani makijażystki) było przygładzenie moich włosów na czas wywiadu, którego udzielałem na tle zielonego ekranu. W innym razie powodowałyby dziwaczne efekty, gdy w miejsce ekranu wstawią sceny z „Gwiezdnego pyłu”. Nie przejmuję się swoim wyglądem. Zazwyczaj bawi mnie to oraz proces układania włosów i makijażu. To jedna z rzeczy, których nie spodziewasz kiedy zostajesz pisarzem.

Witaj Neil,
Zastanawiałem się, czy skoro ostatnio od dwóch i pół kota doszedłeś do sześciu, może zechciałbyś jeszcze jednego? Mamy jednego bezpańskiego o imieniu Thor, którego przygarnęliśmy w styczniu z fatalnymi obrażeniami. Jest prawdopodobnie najbardziej uroczym kotem na świecie. Problem w tym, że mamy już dwa inne, z których jeden („kot alfa”) nie chce go zaakceptować. To oraz fakt, że praktycznie łamiemy umowę wynajmu trzymając na terenie posesji trzeciego kota. Szukaliśmy dla niego domu poprzez Craigslist i nasz lokalny dziennik, ale nie powiodło się. Będzie wspaniałym towarzyszem w domu lub wspaniałym kotem podwórkowym. Martwimy się, że jeśli nie znajdziemy dla niego domu w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy musieli po udzieleniu mu sporej dawki pomocy weterynaryjnej i przyzwyczajeniu do regularnego kontaktu z ludźmi zostawić go na ulicy, a to byłoby po prostu złe. I choć podejrzewam, że nie będziesz mógł go wziąć, może chociaż skłoniłbym cię do zapytania kogoś ze znajomych w Albany w stanie NY czy zechcieliby to przemyśleć? Jeśli zechcą więcej informacji, założyliśmy dla niego blog na Xanga www.xanga.com/thorstory.
Pozdrawiam,
Circus


Powodzenia w poszukiwaniach nowego domu…

Hej Neil,
Na Oficjalnej Stronie „Gwiezdnego pyłu”, poza tym, że jest naprawdę fajna, w tle gra muzyka, która jest CAŁKIEM sympatyczna i zastanawiałam się, czy wiesz może czy są to fragmenty ścieżki dźwiękowej Ilana Eshkeri?
Mam nadzieję, że tak, bo moim zdaniem bardzo miło się jej słucha i bardzo pasuje do historii.
Dzięki,
Scott


W tle leci ścieżka Ilana.
...

Właśnie sprawdzam swojego męczące opowiadanie do zbioru FOUR LETTER WORD:New Love Letters [„Czteroliterowe słowo: nowe listy miłosne”] (tutaj link do Amazon Uk) i niepokoi mnie, że nie widzę w nim nic do poprawy. (Przeczytałem raz jeszcze. No dobra. Znalazłem „daje” w miejscu, gdzie powinno być „daję”)

Dobrze. Możemy kontynuować przyjęcie. Ktoś ma paluszki Twiglets? Gdzie napoje gazowane?

Brak komentarzy:

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI