środa, 11 lipca 2007

orchidee i świerki

Neil napisał we wtorek 10 lipca 2007 0 16:39 Skoro pytacie- tresura psa idzie bardzo dobrze. Pies wpadł na to, że jeśli usiądzie obok mnie i będzie natarczywie wciskac nos pomiędzy moja prawdą ręke i klawiaturę lub myszkę to w końcu zaprzestanę prób pisania i wezme go na spacer, natomiast ja umiem sprawić żeby usiadł, położył się, podszedł i podał łapę trzy razy na pięć jeśli jeszcze trzymam coś, co mu smakuje, jeśli wokół nie dzieje się nic bardziej interesującego i jeśli on ma akurat na to ochotę. Myślę, że obaj robimy znakomite postępy.

Właśnie byliśmy na spacerze w lesie (ruszył w pogoń za dzikim indykiem. ostatnio każdy nasz spacer kończy sie wypłoszeniem indyka, który potem odlatuje robiąc mnóstwo hałasu żeby goni ł za nią i nie zwracał uwagi na młode. Dzisiaj uciekała dość długo, po czym wzbiła się w powietrze, a on zniknął za nią i wrócił po pieciu minutach kompletnie przemoczony i upstrzony duzymi jasnozielonymi plamami) a cały las to dziwaczna mieszanka dziko rosnących kwiatów i gigantycznych górujących nad nimi świerków, a co kilka kroków kwitnie dziki agrest, co sprawia, że mocno sie zastanawiam dlaczego małe zielone gąsiennice pożerają cały sadzadzony przeze mnie agrest podczas gdy dziko rośnie sobie jak mało co.

(Wybaczcie. Dziewczyna Od Ptaków i jej mąż, niezajmujący się pszczołami Bill właśnie przyjechali z kilkoma Królowymi dla roju Kitty. Muszę założyć białe ubrania i jeszcze raz przejść sie do lasu)

Dan Guy napisał aby mnie powiadomić, że...

Zakładka ze słowami nie była aktualizowana od czasu przenoszenia serwera ponad dwa tygodnie temu. Teraz kiedy masz hosting do którego mam przyzwoity dostęp poprawiam końcówkę zakładki ze słowami żeby sprawniej działała. (Zakładka etykiet nadal działa normalnie, a teraz jest nawet automatyczna)

To oznacza, że licznik słów był nieprawidłowy. Oto poprawne liczby:

1,000,951 słów na blogu
4,082 słów napisała Maddy jako gość
996,869 twoich słów
3,131 słów zostało do napisania zanim osiągniesz milion!

A więc jest bliżej niż myślałem. Tik. Tak.

Na nowym albumie They Might Be Giants znajduje sie piosenka "Careful What You Pack" ["uważaj, co pakujesz"]. Według Flansburgha była napisana do filmu, ale nie została wykorzystana. Pojawiły sie spekulacje, ze tym filmem była "Koralina". Możesz potwierdzić?
Mogę. Tak, tę piosenkę napisali do "Koraliny". Stworzyli kilka, które nie zostały wykorzystane.

Czy Maddy podobała sie ostatnia seria "Doctor Who"?
{jasną czcionką - spoilery dotyczące serialu}
I to bardzo. Nawet troszke płakała kiedy mistrz umarł (moim zdaniem śmierc była wspaniała, ale troche narzekałem, że sprawdziły się moje przewidywania iż mistrza zastrzeli jego żona). Jej podobało sie znacznie bardziej, niż mnie. Było to dla mnie takie "jajeczko częściowo nieświeże" (w mylnym sensie Dobre Miejscami, nie w dosłownym - Całe Zgniłe) ale jestem w stanie wiele wybaczyć za kreację Johna Simma, którego Mistrza uwielbiam, szczególnie w połączeniu z rolą Dereka Jacobiego, która podobała mi się w zupełnie inny sposób. I nawet jeśli nie był to "Blink" ani "Human nature" ["Wojna plemników"] nadal było tam sporo rzeczy, które mi się podobały, a "Utopia" i "Odgłos bębnów" to doskonała rozrywka. Nawet jesli wątek Toclafane był wątkiem Cyermana z końca drugiej serii jak też wątkiem Daleka z zakończenia pierwszej serii. Mam nadzijeę, że czwarta seria nie skończy sie odkryciem, że w jakiś sposób ludzkie mózgi zasilają Nowe Mechanoidy. A im mniej powiemy o mini-Doktorze w klatce i magicznym wypowiedzeniu imienia, które sprawia, że wszystko staje sie lepsze, tym lepiej...

Cześć Neil,
Twoja notka o planach na Comic Con przypomniała mi o wywiadzie którego niedawno udzielałeś Quintowi z Ain't It Cool News, w którym to wspomniałeś, że w środę 25 lipca poprowadzisz wraz z Rogerem Avary pokaz materiału filmowego z Beowulfa dla około 400 osób. Chciałem sie dowiedzieć, czy to nadal aktualne, a jesli tak - co mogę zrobić aby wziąć w tym udział? To mój pierwszy Comic Con i chciałbym dobrze zacząć. Przepraszam, jeśli ta informacja miała sie dopiero pojawić, albo juz cos przegapiłem. Tak bardzo nie mogę się doczekać. Dzięki za wysłuchanie. (Wybacz, jeśli przez przypadek wysłało sie dwa razy)
-Ben

Nie jestem pewien. Jeśli dowiem się w jaki sposób można się dostać tam albo na związane z "Gwiezdnym pyłem" wydarzenie w czwartkowy wieczór o którym nie wolno mi opowiadać - szczegóły umieszczę tutaj.

Wiem, że dyskusja o Beowulfie oraz pokaz będą filmowane i powtarzane, więc jeśli nawet stracisz panel nadal będziesz mógł podczas konwentu obejrzeć trójwymiarowy zapis panelu (i film jak ja i Roger bredzimy o filmie). Ale nie wiem, czy wolno mi już o tym opowiadać. Jeśli nie, zaprzeczcie wszystkiemu.

Brak komentarzy: