Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

wtorek, 25 grudnia 2007

Zimowe motyle

Neil napisał w czwartek, 20 grudnia 2007


Nie wiem, skąd się biorą motyle. To duży, pusty dom, poza tym jest zima. W domu nie ma żadnych kwiatów ani roślin. Na zewnątrz gołe drzewa. Wszystkie drzwi i okna pozamykane. Ale mniej więcej każdego dnia znajduję kolejnego motyla fruwającego po domu niczym kwiat, siedzącego przy oknie lub przelatującego przez kuchnię kreśląc krzywe linie.

Ze mną jest coraz lepiej, akurat żeby wrócić do domu z raczej mniejszą ilością zrobionej roboty niż miałem nadzieję. Mimo to dużo spałem, spożyłem parę słoików miodu, dwa całe korzenie imbiru i coś koło tuzina cytryn. Sporo się nakaszlałem. ("To był twój kaszel, tak?" powiedział pewngo razu tymczasowy właściciel, wstępując po raz pierwszy w tygodniu. "Myślałem, że to szczekał pies.")

...

Nic do dodania do tego, co Warren Ellis powiedział o tym zdumiewająco niepokojącym teledysku do "God Hates The World" Westboro Baptist, więc umieszczę linka do posta Warrena na
http://www.warrenellis.com/?p=5361.

(Cóż, właściwie jestem także zafascynowany wizją Boga trawionego niesmakiem dla ludzkości za, między innymi, nie uznanie homoseksualizmu za śmiertelną zbrodnię, który by dosłownie nienawidził świat (oprócz około 60 ludzi i naprawdę słodkiej, strasznej dziewczynki.) Oraz wizja grupy dla której każda katastrofa, naturalna czy też spowodowana przez człowieka, która przydarza się komukolwiek jest widoczną, magiczną, dosłowną demonstracją ich racji i nienawiści Boga dla świata.)

...
Widzę, że "Beowulf" wyjdzie na DVD w lutym:

Stosując innowacyjną technologię uchwycenia obrazu, by uaktualnić klasyczną opowieść o mitycznym angielskim wojowniku, "Beowulf" Roberta Zemeckisa urzekł widzów na całym świecie przy prawie $200 milionach wpływów kasowych. Paramount wyznaczył 26 lutego na datę wypuszczenia na rynek HD DVD, tego samego dnia co standardowego DVD.

Naprawdę ciekawy artykuł o tym jak nam idzie z Uncanny Valley, głównie mówiący o "Beowulfie" i "Piratach z Karaibów 3" na http://www.vfxworld.com/?atype=articles&id=3494.

...

Parę osób napisało z pytaniem, dlaczego audiobooki, które zrobiłem dla "Nigdziebądź", "M jak magii" i "Rzeczy ulotnych" są dostępne w amerykańskim sklepie iTunes, podczas gdy "Gwiezdny pył" nie jest. Nie mam pojęcia.

Ale z kolei nie mam też pojęcia dlaczego z Harper Collins Digital Cafe (Cyfrowa Kawiarnia Harper Collins przyp. Varali) można ściągnąć plik, na którym przez pół godziny mówię o "Gwiezdnym pyle", a nie można dostać stamtąd samego "Gwiezdnego pyłu". To dopiero tajemnica.

(Możecie stamtąd też ściągnąć MP3 z 15-minutowym wywiadem, jaki udzieliłem Pannie Maddy.)

Zacząłem już czuć znaczną niewiedzę w sprawie moich dzieł. I wtedy przyszło to...

Nie widziałem żadnych reklam DVD "Gwiezdnego pyłu", więc pierwsza, którą zobaczyłem była tutaj. Na szczęście i tak miałem iść na zakupy, więc kupiłem. Pomyślałem, że ludzi zainteresowałoby, że w Border mają (lub tak twierdzą) specjalną wersję. Za $3 więcej można dostać dziesięciostronicową książkę z rysunkami Charlesa Vessa, która dla kogoś takiego jak ja, kto nie posiada powieści graficznej, jest naprawdę świetna. Domyśliłem się, że ludzie chcieliby to wiedzieć. :)

a ja musiałem napisać do Charlesa Vessa, by dowiedzieć się, czy cokolwiek o tym wiedział.

Charles mówi

Tak, to prawda. Mam parę kopii, ponieważ DC właśnie przysłało mi plik broszurek. To bonusowy materiał zawierający przedruki ośmiu "szkiców" z dodatkowych materiałów z nowej edycji naszej książki, razem z jednym całkowicie pomalowanym obrazem, który spełnia rolę okładki (broszury). Sądzę, że to właśnie specjalna wersja Border.
Ten obraz z okładki będzie także zamieszczony jako jeden z trzech następnych wydruków w zestawie deluxe "Gwiezdnego pyłu" (dostępny tylko od GMP) ale, oczywiście, wydrukowany o wiele lepiej w tej formie. Wszystkie następne sześć ostatecznych wydruków w zestawie będą to na nowo pomalowane obrazy, a raczej przedruki istniejących ilustracji.
Tutaj masz jpeg okładki, żebyś mógł na nią rzucić okiem...

A ja umieszczam to tutaj, żebyście także mogli rzucić okiem.

1 komentarz:

miki_mikula pisze...

http://richarddawkins.net/article,1326,God-Hates-the-World,Westboro-Baptist-Church

'god hates the world.

Ten teledysk jest przerażający, podobnie jak kryjące się za nim przesłanie. A za nauczenie tej piosenki dziecka, rodzice powinni trafić do więzienia. Dożywocie, cholera! (więcej na grono.net przemyśleń)

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI