Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

sobota, 18 sierpnia 2007

Post bez tytułu. No, praktycznie bez.

Neil napisał w czwartek 16 sierpnia 2007


Dzisiaj przeprowadzono ze mną wywiad o tajemniczym przyrządzie.

...

Jeśli będziecie w czwartek, 26 września w Wielkiej Brytanii i chcecie posłuchać rozmowy panny Susanny Clark, autorki Johnathana Strange'a i Pana Norella... powinniście być w Bloomsbury Theatre
15 Gordon Street
London WC1
o 19:00.
Każdy kto jest kimkolwiek się tam znajdzie. Ja tam będę. Dokładniej, znajdę się na scenie jako druga strona konwersacji. (Tej, która mówi "A teraz Susanno, opowiedz nam...") Zapiszcie to sobie w terminarzach.

...


Hej, Neil,


Widziałam dzisiaj gwiezdny pył i bardzo mi się podobał (tak jak mojej mamie, którą zaciągnęłam z sobą), ale nurtuje mnie kilka pytań.

1) Nowe zakończenie: czy wyszło od ciebie, czy było wynalazkiem Jane i Matthew?

Ee... od każdego po trochu. Zasugerowałem kilka wydarzeń w scenie w leżu czarownicy, które należały do takich, których uważałem, że potrzebujemy odkąd tylko zacząłem poprawiać Gwiezdny Pył. Ale Matthew i Jane dotarli w wiele miejsc, do których ja dotarłem, ponieważ to były te rzeczy, które robi się w filmie. (potrzeba Septimusa, czarownic, Tristrana i Yvaine w jednym miejscu, na przykład.) Szczęśliwsze zakończenie wymyślił Matthew. Zasugerowałem, żeby nakręcił też to drugie, ale naprawdę nie wydaje mi się, żeby funkcjonowało z filmem, który stworzył.

2) Nie wiem, co robi "sekwencjoner? (sequencer)", ale zauważyłam, że w napisach jakiś J.J. Connolly występował jako jeden z nich. Czy to nie ten sam J. J. Connolly, który napisał Layer Cake?

W rzeczy samej.

3) Czy Matthew Vaughn świadomie zrobił ujęcia Kapitana Szekspira podczas ataku Septimusa na statek jak ujęcia Buffalo Billa tańczącego w lustrze w Milczeniu Owiec, czy to przypadek?

Myślę, że przypadek. Albo, być może, wyobraźnia.

4)Czy są plany opublikowania scenariusza? (Albo czy będzie dołączony do wizualnego dodatku wychodzącego we wrześniu?)

To Wizualny Dodatek. Który został opublikowany w miękkiej oprawie 10 lipca, za Amazon. http://www.amazon.com/Stardust-Visual-Companion-Stephen-Jones/dp/1845764226

5) Jeśli już przy nim jesteśmy: jakieś powody, dla których wizualny dodatek i ścieżka dźwiękowa nie wychodzą przez cały miesiąc, zamiast być wydane równocześnie z filmem?

Dodatek już jakiś czas jest w sprzedaży, przynajmniej w miękkiej oprawie. To piękna książka. Jednak w Amazon napisano, że twarda oprawa nie pojawi się jeszcze przez kilka tygodni.

Zauważyłem, że ścieżka dźwiękowa z Gwiezdnego Pyłu jest już na iTunes, jednak nie jestem pewien dlaczego nie będzie jej jeszcze przez kilka tygodni na CD. (Deepdiscount będzie ją miał 28 sierpnia, a Amazon 11 września.)

...

żadnych pytań. Po prostu się dzielę:

http://viralvinyl.com/IGv11qd.mov

robiłem to, żeby się nauczyć Efektów Następczych do mojego Kursu Magisterskiego w Saint Martin.

Fajne!

Dr Jon z Australii przysłał mi to:

Cześć, Neil.
Prawdopodobnie zalany już zostałeś tym linkiem, ale w razie gdyby nie:


Śmierć porzuca kosę, przyjmuje "łagodniejszy" wygląd

http://www.brisbanetimes.com.au/news/world/death-drops-scythe-adopts-softer-look/2007/08/13/1186857383958.html

"Mała grupa religijna która czci posępnego kosiarza i walczy o uznanie przez rząd łagodniejszej niezakrytego przez kaptur, łagodniejszego wizerunku ich świętego Śmierci dzisiaj: kobiety z porcelanową cerą, brązowymi włosami do ramion i długimi, cienkimi palcami."

Dość interesujące, szczególnie w świetle "przyjmowania" Śmierci z Nieskończonych jako Wizerunku Boskiego z wyboru przez jakiś neopogański ruch.

...

na teraz jeszcze

cześć neil!

Może nie tak całkiem ważna dla ciebie, ale przynajmniej inteligentny pomysł. po prostu chciałem przekazać ten link, na wypadek, gdybyś go jeszcze nie widział.

http://www.riteintherain.com/ Pirz w Deszczowym Notatniku: Papier na Każdą Pogodę.

=^.^= canton ...


Nigdy nie wiadomo... mogę sobie wyobrazić potrzebę posiadania jednego z nich, nawet jeśli skłaniam się do konkluzji, że gdyby napisali "pisz" podniosłoby to moją chęć do używania ich notatników.

...

Najnowsze plany podróży oznaczają, że jadę z Chengdu do Pekinu na Beijing International Book Fair (Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie), co oznacza, że będę w Pekinie podczas rozdania nagród Hugo (ech). No a potem będę w Japonii trzy tygodnie później. Zamieszczę tutaj szczegóły wszystkich podpisywań i wydarzeń czy czegokolwiek, kiedy tylko je dostanę.

Brak komentarzy:

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI