Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

niedziela, 11 marca 2007

"Nie widzę w życiu sensu, jeśli nie jestem piękna..."

Neil napisał w sobotę, 10 marca, 2007

Dostaję dużo miłych wiadomości od ludzi którzy chcą powiedzieć mi o dzisiejszym New York Timesie, a oto przykład jednej z nich:

Cześć Neil,

Na wypadek, jeśli nikt nie powiadomił Cię o tym, albo sam nie widziałeś, Twój syn został zacytowany w artykule o autobusach Google. Możesz to znaleźć tutaj: http://www.nytimes.com/2007/03/10/technology/10google.html?ex=1331182800&en=272d04d67d29e1f4&ei=5090&partner=rssuserland&emc=rss Wygląda na to, że znalazł sobie świetne miejsce do pracy! Christopher

Jest świetne, prawda? (A do tego ludzie z Google naprawili moje konto g-mail i postarali się mi to wynagrodzić). Właściwie mam cudowne dzieci.


Ah, jeszcze o Maddy, chociaż cudowna, właśnie zapadła na grypę, czego się właściwie spodziewaliśmy, skoro dwoje jej najlepszych przyjaciół zachorowało w tym tygodniu. Teraz wspólnie oglądamy „Ruchomy zamek Hauru” na kanapie, co jest rozsądną rzeczą jeżeli ktoś jest chory i ma gorączkę.


To właściwie nie jest pytanie – po prostu zobaczyłem twój komentarz o Readware. Sądzę, że do szukania starszych książek bardzo przydaje się numer z Biblioteki Kongresu. Musisz korzystać nie tylko z amazon, no i czasem musisz pogrzebać trochę w wydaniach, ale to wielki skrót w poszukiwaniach nawisk autorów i tytułów, jakby na to nie patrzeć. Wadą numeru LC i Amazon jest to, że mają zaskakująco dużo starych wydań figurujących u ich księgarzy-poartnerów, tak jak w ABF. Wolę bombardować niepoprawnymi mailami te strony, bo jest to bardziej produktywne (nie wspominam, że też bardziej interesujące) niż ręczne katalogowanie.


Dobra rada, byłem naprawdę podekscytowany, kiedy odkryłem, że to działa.


Przeglądanie książek jest zadziwiająco uzależniające. Wybieram kilka i wyskakuję na chwilę do biblioteki, żeby je przejrzeć pomiędzy innymi czynnościami.

Mam rodzaj teorii na temat biblioteki – jest tyle książek na dole i rozsianych po całym domu że biblioteka na górze nie zrobi większego uszczerbku w ich ilości. Dlatego zdecydowałem, że ksiażki, które chcę mieć na górze będą po prostu tymi które (ja albo ktoś bardzo do mnie podobny) chciałbym mieć na szafkach, jeśli będę chciał po prostu wziąć je z półki, usiąść gdzieś wygodnie i poczytać przez godzinę. Dlatego jestem prawie pewny że połowa książek które zanieśliśmy na górę i przejrzeliśmy wróci na dół.


Witaj Neil, zastanawiałem się czy wiesz na pewno jaka jest data wydania „Interworld” i „M jak Magia”. Amazon ogłosił że 1-ego lipca, podczas gdy Barnes&Noble ogłaszają na stronie ostatni tydzień czerwca. Obie są umieszczone na ostatnich Diamond Previews (Diamond Zapowiedzi) gdzie raczej sugerują maj. Dzięki, Cal


Nie miałem pojęcia, ale zapytałem Clarissy Hutton z HarperChildrens, a ona powiedziała:

Data PUBLIKACJI obu to 1 lipca, ale daty rozpoczęcia sprzedaży to 26 czerwca. Dlatego i Amazon i B&N w pewnym sensie mają rację, po prostu mają inne podstawy. Nasze oficjalne daty publikacji zawsze są na początku miesiąca, podczas gdy wypuszczenie książek z magazynów i rozpoczęcie sprzedaży (kiedy księgarnie powinny mieć książki na półkach) zależą w różny sposób od daty wydrukowania.\


Mam nadzieję, że to pomoże.


To pytanie także przyszło niedawno:


Cześć Neil,

Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko gra. Być może jesteś zainteresowany tym, że The House Called Hadlows wychodzi w przyszłym miesiącu i dodaliśmy fragment z pierwszego rozdziału na naszą stronę – tutaj jest link: http://www.fidrabooks.com/forthcoming.html. Wiem, że jestem bezczelny, ale mieliśmy duże zainteresowanie z powodu twojego poparcia dla książki, a jeśli wspomniałbyś o niej na swoim blogu, to byłoby fantastycznie. No i nigdy nie wiesz – jeśli sprzedamy dość może uda mi się wyrwać niepublikowaną, trzecią część z łap Victorii!


Najlepsze życzenia


Vanessa

www.fidrabooks.com


Uważaj to za opublikowane. (Mówiłem o The House Called Hadlows na http://www.neilgaiman.com/journal/2002/10/i-finished-reading-house-called.asp)


Kilka osób napisało żeby uczulić mnie na to - http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/6430489.stm, i tego konsekwencje w różnych stacjach radiowych w internecie.


Witam, panie Gaimanie.

Słyszy się plotki, że 17-stego marca będziesz na 7 Warszawskich spotkaniach Komiksowych, patrzcie i podziwiajce, w Warszawie. Nie ma informacji o tym w dziale „Gdzie jest Neil” (Where is Neil) ale donosi o tym pewien polski portal komiksowy (i nie tylko, na stronie Empiku też przyp. tłum.). Czy jakimś cudem to prawda? Izydor Ingwar I.


To prawda – i powinno być zamieszczone na Where's Neil już niedługo – będę tam pomiędzy 17.00 a 19.00, tak myślę.


Cześć Neil, widziałem, że wspominasz o bibliotece na trzecim piętrze w kilku postach. Jako osoba, która zapełnia każdy kąt własnego domu książkami zawsze interesuję się bibliotekami innych ludzi, regałami i resztą. Jest szansa, że pokażesz nam zdjęcie swojej nowej biblioteki? BluDobry pomysł. Zrobię kilka zdjęć, kiedy znajdę chwilę czasu.wrzucone przez Neila o 21:14 czasu amerykańskiego

Brak komentarzy:

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI