Zdjęcia ze spotkania z "Chłopakami Anansiego" w Białołęckim Klubie Książki

czwartek, 21 lutego 2008

Zapowiedź "Koraliny"

Przez ostatnie parę dni zapowiedź 3D "Koraliny" przeciekała do sieci. Ludzie ze studia Laika raczej nie byli pod wrażeniem... tak więc dali nam ładną, czystą, nieskazitelną wersję.

Naprawdę chcecie obejrzeć wersję Quicktime jeśli możecie [Edycja, by dodać, że właściwie chcecie obejrzeć wersję DivX, obecnie na górze strony, która jest naprawdę urocza i pozwala zobaczyć tekstury i inne takie], ale webgoblin umieścił wersję YouTube dla tych, którzy nie mogą.

http://www.neilgaiman.com/p/Cool_Stuff/Video_Clips/Coraline_Teaser

Drogi panie Gaiman,

Zastanawiałem się, czy natknął się Pan już na to:
http://www.cnn.com/video/#/video/world/2008/02/21/pleitgen.germany.nazi.comic.cnn
Jestem ciekaw Pańskiego zdania na temat tej całej sprawy. Czy sądzi Pan, że coś tak ważnego jak Holokaust może być zobrazowane w formie komiksu? Jeśli tak, to czy sądzi Pan, że problem leży w mylnym przekonaniu, że komiksy są nieodpowiednim źródłem poważnych opowieści?

Komiksowy aficionado


Ronald

Biorąc pod uwagę, że "Maus" Arta Spiegelman wygrał w 1992r. Nagrodę Pulitzera i tak się składa, że jest to komiks o Holokauście, myślę, że ten spór został rozwiązany 16 lat temu. (Nadchodzący Tajny Projekt Dave'a Sima jest związany z Holokaustem i jest on jedym z najbardziej wpływająch na uczucia dzieł, które czytałem w formie komiksu.) Sądzę, że każdy argument zakładający, że komiksy (bądź radio bądź film bądź musical bądź tutaj wstaw swoją ulubioną formę mediów...) z natury trywializuje swój temat przewodni jest głupi, krótkowzroczny, ciemny, leniwy i nie ma racji. Można powiedzieć "To kiepski komiks". Nie można powiedzieć "To jest kiepskie, bo to komiks".

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

szykuje się naprawdę dobry film (animacja)-nie moge się już doczekać ;) a jaka jest data premiery?

 
Copyright 2009
Original theme by WP Themes Creator, modified by VARALI, main graphics by KUNDAGI